Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Ngushtohet rrethi i hetimeve për atentatin ndaj Arjan NDOJËS: Dy qitësit e tjerë janë nga…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Hetimet për atentatin e të premtes së kaluar ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja po nxjerr në dritë detaje të reja.

Pas zbulimit se targa AA 342 LM i është grabitur një automjeti ‘’Nissan’’ në pronësi të shtetases V.GJ, raportohet se automjeti ‘’Benz’’ ngjyrë gri, i cili shërbeu për kryerjen e atentatit ndaj Arjan Ndojës, shoferit Andi Maloku dhe Landi Muharremit mund të jetë grabitur në qytetin e Kavajës. Pas shoqërimit Redjan Rrajës (kushëri i tretë i deputetit të PS-së Fushë-Krujës Rrahman Rrahja), si i dyshuari kryesor i plagosjes së 3 personave në mbikalimin e Shkozetit, hetuesit besojnë se dy prej qitësve të tjera janë nga qyteti i Lushnjes.

Ditën e sotme, KLP-ja i dërgoi një kërkesë zyrtare Prokurores së Përgjithshme Arta Marku që të nisë procedimin disiplinor ndaj prokurorit të Durrësit për studion e tij ligjore. Ditën e djeshme, hetuesit gjetën në makinën e prokurorit të sulmuar nga kryeministri Rama dosja e vrasjes së gjyqtarit të Vlorës Skerdilajd Konomi dhe disa dokumenta të grabitura vitin e kaluar në Prokurorinë e Durrësit.  

Më shumë
spot_img
spot_img