Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Ngritja e Gjykatës Kushtetuse, Yuri Kim takim me Vitore Tushën

spot_img

Lajme të ngjashëm

2a34e5d584da512048e3ca7d091deda4

Ambasadori e SHBA-së, Yuri Kim, po zhvillon ditën e sotme një takim me Vitore Tushën, kryetaren e Gjykatës Kushtetuese e cila mban edhe postin e kreut të KED.

Bëhet me dije se takimi ka nisur në orën 14:00 dhe vijon ende.

Kujtojmë që ky takim vjen pas thirrjeve të vazhdueshme që ka bërë ambasadorja Kim për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

Gjykata Kushtetuese ka vetëm 4 anëtarë aktualisht, ndërsa KED është në proces për plotësimi ne vendeve vakante.

Më shumë

spot_img