Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Gjonaj: Hap domethënës drejt plotësimit të reformave dhe anëtarësimit në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d8c8f67ed949abfe144b85a723b9b8a5

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar pas bërjes funksionale të Gjykatës Kushtetuese.

Gjonaj me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se ky është një hap domethënës drejt plotësimit të reformave dhe kushteve për anëtarësimin në BE.

“Këtë fund viti e mbyllim me një lajm shumë të mirë për konkretizimin e rezultateve të Reformës në Drejtësi! Gjykata Kushtetuese tashmë funksionale me 6 anëtarë!

Një hap domethënës përpara që i shërben Shqipërisë në avancimin e reformave, por njëkohësisht plotëson të gjitha prioritetet e vendosura për negociatat për anëtarësim në BE.

Falenderim BE?? dhe USA?? për mbështetjen e pakursyer,” shkruan Gjonaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img