Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Ngriti “Shqipërinë Etnike” në Beograd, Ballist Morina i uron mirëseardhjen Bregoviçit: S’më rezulton të ketë kënduar për “Tigrat e Arkanit”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

I famshëm si autori i ngritjes së dronit me flamurin e Shqipërisë Etnike në Beograd gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, bëhet pjesë e debatit për pjesëmarrjen e këngëtarit serb Goran Bregoviç në një koncert në Korçë.

Por ndyrshe nga sa mendojnë shumë, Morina i uron mirëseardhjen Bregoviçit, dhe thotë se nuk i rezulton që ai t’i ketë kënduar “Tigrave të Arkanit”.

Më tej, Morina thotë se “do të ishte falenderues Zotit nëse të gjithë serbët do ishin si Bregoviç”, madje nëse do të ishte kështu, ai thotë se “dhe do kisha qenë shumë i disponuar për nje miqësi shqiptaro – serbe”.

Reagimi i Morinës:

Lidhur me pjesëmarrjen e këngëtarit Goran Bregoviç në festën e birrës së Korçës dhe strumentalizimit të panevojshëm të ktij rasti.

Nuk më rezulton askund qe ky njeri tu ketë kënduar të ashtuquajturve “Tigra t’arkanit” ,”çetnikëve” (ashtu si pretendohet) apo me këngët e tij dhe me ndikimin e tij të ketë nxitur urrejtje nga ana serbve kundrejt shqiptarve, përkundrazi në vitin 1983 si rrok-band “Bjele Dugme” ka realizuar nji këngë në gjuhë shqipe Rroka Mandolinën (Kosovska) dhe që ka pasur sukses të jashtëzakonshëm.

Unë përsonalisht do i isha ZOTIT falënderues nësë të gjithë serbët do ishin si Goran Bregoviç dhe do kisha qenë shumë i disponuar për nji miqësi shqiptaro – serbe.

Përshtypja ime qëndron se ktu po çohet pluhur për nji diçka qe nuk përfaqson rrezik, por për t’mbuluar nji diçka qe përfaqson shumë rrezik, vendimet antikombtare te kryeministrit të vëndit dhe përçarja kombtare qe po shkakton me kto vendime, pra shkputje vëmendje nga ngjarje me peshë.

Shprehë kundershti kur shoh disa personalitete të estradës dhe grupime tifozësh jo vetëm që jane të ndikuar nga lajme të rreme por edhe kërcënojnë me dhunë për pjesëmarrjen e këtij këngëtari ndërsa kur bëhët fjalë për gjëra reale nuk e shprehin asnji reagim.

Mirë se vjen zotri Goran Bregoviç!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img