Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Ngriti lart flamurin e Kosovës në “Tokyo 2020”, Rita Ora e uron në shqip Distria Krasniqin: Nuk mund të isha më krenare!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Xhudistja Distria Krasniqi arriti të ngrerë lart flamurin e Kosovës, pasi u shpall kampione dhe fitoi medaljen e artë në “Tokyo 2020”. Urimet për Krasniqin kanë qenë të shumta si nga figurat politike po ashtu dhe nga artistë me famë ndërkombëtare si Rita Ora.

Këngëtarja e ka përgëzuar për fitoren duke shkruar shqip.

“Urime Distria Krasniqi. Kosova lë gjurmë në Tokio 2020, Distria Kransniqi fiton medaljen e artë olimpike”, shkruan Rita.

Ndërsa në një tjetër Instastory Rita shkruan “Nuk mund të isha më krenare”.

Kujtojmë se xhudistja Distria Krasniqi, ka fituar të shtunën medalje të artë në Lojërat Olimpike, që po mbahen në Tokio të Japonisë.

Ajo ka mposhtur xhidistet, Gabriela Chibana, Chen-Hao Lin dhe Urantsetseg Munkhbat, dhe Funa Tonaki në kategorinë deri në 48 kilogramë.

223850471 523005722244035 760093742945646908 n

222579622 584940742892591 2198050236303658 n

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img