Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ngritën “shtëpinë e barit” me 2600 rrënjë kanabis, arrestohen 5 shqiptarë në Spanjë, mes tyre një grua

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5c105d25b1375ca44272ee75caa4d96c

Pesë shqiptarë mes të cilëve dhe një grua kanë rënë në prangat e policisë spanjolle në Zaragoza, pasi kishin kultivuar 2600 rrënjë kanabis në tre zona industriale të marra me qira.

Mediet spanjolle raportojnë se ne fillim u kap një 25 vjeçar shqiptar, ndërsa nga hetimet rezultoi se godinat ku po kultivohej kanabisi, ishte marrë me qira nga një shqiptare.

25 vjeçari që u kap në njërën prej shtëpive ku kultivonin kanabis dhe bashkombasi tjetër rezultuan pa leje qëndrimi, ndërsa tre të tjerët ishin me dokumente të rregullta në shtetin spanjoll.

Më shumë

spot_img
spot_img