Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ngritën fermë kanabisi në depo, prangosen 6 shqiptarë në Itali, mes tyre një grua

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e32f90ba0e9e04d2793adbacceabbc08

Policia italiane prangosi 6 shqiptarë, pasi akuzohen se kanë ngritur një fermë kanabisi. Mediet fqinje raportojnë se në pranga kanë rënë 5 burra dhe një grua përkatësisht nga 24-50 vjeç.

Shqiptarët janë arrestuar mëngjesin e sotëm, ndërsa policia ka mundur të zbulojë edhe fermën e kanabisit në fshatin Pavian në komunën e Villanterio në Milano. Ferma e kanabisit ishte përshtatur për rritjen e bimëve narkotike dhe ishte e vendosur në një depo të vjetër.

Mediet italiane shkruajnë se gjatë këtij operacioni janë sekuestruar 10 mijë bimë kanabisi, si dhe 10 kg drogë e paketuar për t’u shitur. Të arrestuarit pritet që të njihen me masën e dënimit në ditët në vijim.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img