Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Ngrihet zyrtarisht Gjykata Kushtetuse, Përparim Kalo betohet tek Meta dhe merr detyrën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3c1c21b3b8112ee2d408e3c5266a15ea

Përparim Kalo, anëtari i 6-të i Gjykatës Kushtetuese është betuar para Presidentit Ilir Meta.

Ceremonia e betimit është mbajtur pak më parë në Institucionin e Presidentit të Republikës.

Tashmë Gjykata Kushtetuese e cila prej thuajse 3 vitesh mungonte në Shqipëri, është funksionale me kuorumin e nevojshëm prej 6 anëtarësh dhe mund të fillojë punën tashmë pas betimit të Kalos.

Gjykata Kushtetuese aktualisht ka gjashtë anëtarë Vitore Tusha, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari, Fiona Papajorgji, Altin Binaj dhe Përparim Kalo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img