Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ngricë dhe akull, ulen ndjeshëm TEMPERATURAT në vend, parashikimi i motit për sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b91721ff649d1e88f4dc4b4fd80c4f9e

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hereshme dominojnë motin në vendin tonë ku në skajin verior dhe juglindor vranësirat janë më të shpeshta duke sjellë dhe reshje të pakta dëbore.

Por mesdita dhe pasditja sjellin mbizotërim të motit të kthjellët në të gjithë vendin.

Sipas MetoAlb temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  -17°C  deri në 5°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi  55km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Kosova

Paraditja paraqitet me kthjellime te pakta dhe vranesira te shpeshta. Por duke ju afruar mesdites vranesirat largohen nga territori i kosoves duke bere  qe kthjellimet te jene mbizoteruese.

Maqedonia e Veriut

Alternime kthjellimesh dhe vranesirash mbizoterojne ne territorin e mv gjate paradites, KU me te dukshme vranesirat do jene ne gjysmen lindore te saj. Mesdita dhe pasditja sjellin me shume kthjellime

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img