Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ngrica dhe temperatura në -3°C, parashikimi i motit për sot

Shkruar nga Newsbomb
Ngrica dhe temperatura në -3°C, parashikimi i motit për sot

Qarkullimi anticiklonar si dhe masat ajrore të thata që kanë përfshirë territorin tonë dhe jo vetëm gjatë ditëve të fundit do të bëjë që edhe dita e sotme të ketë kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me alternime vranësirash në pjesën e parë të ditës si dhe mot I kthjellët në të gjithë territorin pas orëve të mesditës.

Ngricat do të vazhdojnë të jenë prezente përgjatë akseve rrugore ndërsa temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë.

Era do të fryjë me drejtim lindje-verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era me shpejtësi deri 10-15m/sek, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-3ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -3 deri 7°C

në zona e ulëta -2 deri 17°C

në zona bregdetare 3 deri 17°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese