Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Ngordh maçoku më i vjetër në botë, nuk do ta besoni sa vjeç ishte

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mçoku ngordhi më 29 gusht pasi shëndeti filloi të rëndohej çdo ditë e më shumë.

“Ne ndihemi sikur na janë thyer zemrat. Ai ishte djali ynë. U largua nga kjo jetë shpejt dhe është e pabesueshme. Ai vuante nga dhëmbët dhe kishte vështirësi në frymëmarrje. E dinim që nuk do kthehej në shtëpi pasi e çuam te veterineri. Ishte trishtim që nuk e shprehnim dot. Nuk do marrim mace tjetër se nuk besojmë se mund ta kalojmë përsëri këtë gjë,”– thanë ata.

albsig

Macja Nutmeg ka hyrë në librin e Rekordeve Guiness duke mundur Scooter që ngordhi kur ishte 30 vjeç. Pronarët nuk e dinin që mbanin macen më të vjetër në botë derisa shkuan te veterineri. Mosha mesatare për një mace që të ndërrojë jetë është 15 vjeç, por Nutmeg e ka kaluar dyfishin e kësaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img