Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ngjela sulmon krerët e PS dhe PD: Kanë vendosur në lista njerëz që mos t’i dalin kundër. Basha është i humbur se ka prapë listën e 2017

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a6be0833a8ef51734253629d949cbe3e

Avokati i njohur Spartak Ngjela duke komentuar listat e PS dhe PD që do të përfaqësojnë partitë e tyre në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai tha se krerët e partive kanë vendosur në lista njerëz që të mos i dalin kundër dhe i krahasoi me ato të Enver Hoxhës.

Për Ramën tha se ka 8 vjet që bën vetëm fjalë dhe brenda partisë së tij nuk ka bërë zgjedhje, ndërkohë për Bashën tha se ka të njejtën listë të 2017, ndaj është i humbur.

Pyetje: Cili është ekipi më i mirë?

Ngjela: Nuk janë lista ato, e keni gabim. Këto janë listat e bëra nga kryetari. Është njësoj si të më thoni si është lista e Enver Hoxhës? Ku kanë zë ata për cilësi, këtu do më flisni cila është cilësia e Ramës? Ka 8 vjet fjalë fjalë e asgjë tjetër. Rrugët që i ka marrë borxh nga bankat. E dini në çfarë gjenjde është Shqipëria. Nuk ja kemi parë doktrinën. Nuk merrem unë me broçkulla, të flas për një staf që nuk kanë zë. I kanë sjellë kryetarët që të mos i dalin kundër. Parlamenti është njësoj si kuvendi popullor i Enver Hoxhës. Cilët janë rivalët e Ramës brenda partisë që ai fitoi partinë? Noc rroku? Nuk ka demokraci të brendshme.

Pyetje: Këtë mendim keni vetëm për listat e PS apo dhe për ato të PD?

Ngjela: Pse flisni për të humburin? Ai ka listat e 2017, është i humbur. Stafi i tyre ka pikëpyetje të mëdha, nuk marrin vota në publik. Unë di që është i humbur. Kaq di unë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img