Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ngjela reagon për tërmetin: Provë dhe test për të ardhmen tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf993bf2d7981408148ce2cb2ad3edaa

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar pas tërmetit që goditi vendin tonë, ku kanë mbetur të vdekur 17 persona. 

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai shprehet se kjo fatkeqësia natyrore është shumë e madhe.

Sipas Ngjelës, gjesti i Kosovës në ndihmën drejt Shqipërisë, flet për shpirtin human në bashkësi kombëtare të Shqipërisë mijëravjeçare që po rilind.

Më tej, avokati shton se shqiptarët, të gjithë bashkë duhet ta përballojmë këtë situatë , sepse është provë për të ardhmen tonë.

Statusi i plotë:

Fatkeqësia natyrore është shumë e madhe.
Ne shqiptarët, të gjithë bashkë, duhet të dimë ta përballojmë me dinjitet këtë situatë. Është provë dhe test për të ardhmen tonë.

Gjesti tejet human i shtetit shqiptar të Kosovës në ndihmën drejt Shqipërisë, flet për shpirtin human në bashkësi kombëtare të Shqipërisë mijëravjeçare që po rilind.
Qetësi, arsye, guxim dhe qëndrim human për trajtimin e bashkatdhetarëve tanë që u goditën direkt nga kjo fatkeqësi e madhe natyrore – ndihmë me çdo mjet…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img