Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ngjarjet kriminale në vend, Ardi Veliu paralajmëron vartësit në Tiranë dhe Elbasan: Qendrimi juaj në detyrë varen nga…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

97ade3cd510786a71d6cb395cc307fb4

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Policisë së Tiranës dhe të Elbasanit ku mesa duket ka pasur dhe paralajmërime për largime nga detyra.

Burime brenda mbledhjes bëjnë me dije se takimi erdhi si pasojë e ngjarjeve të fundit; tritol makinës së Preng Gjinit dhe vrasaj mëngjesin e sotëm të Bujar Çelës, vëllait të Talo Çelës, i akuzuar si grabitësi i një shume të madhe parash në Rinas.

Ai kërkoi një angazhim maksimal te policisë dhe u la detyra konkrete dhe afate për zbardhjen e ngjarjeve. Veliu, sipas burime, ka qenë mjaft i ashpër me vartësit duke u thënë se qëndrimi në detyrë i tyre do të varet nga zbardhja ose jo e këtyre ngjarjeve.

Me urdhër të drejtorit të përgjithshëm është hartuar një plan masash për kontroll territori duke ngritur postblloqe që kontrollojnë personat që janë në kërkim apo që qarkullojnë me armë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img