Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Ngjarje tragjike, sportistja 22-vjeçare goditet nga rrufeja teksa po sërfonte në dallgët e larta (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në El Salvador, ku një sportiste 22-vjeçare është goditur nga rrufeja teksa po sërfonte.

Ajo ishte duke u stërvitur në prag të lojërave olimpike të verës, teksa është goditur nga rrufejsa dhe ka ndërruar jetë në vend. Katherine Diaz, 22-vjeçare, kishte hyrë në ujë për të filluar një sesion trajnimi të premten, pranë shtëpisë së saj në El Tunco.

Grupi i ndihmës së shpejtë u përpoq ta rikthente në jetë, por nuk ia doli. Ajo po stërvitej për lojërat e ardhshme ISA Ëorld Surf Games në El Salvador, ku shpresonte të kualifikohej për Lojërat Olimpike të Tokios.

“Një atlete e shkëlqyeshme që ka përfaqësuar vendin tonë, ka ndërruar jetë”, tha Federata e Sërfit në El Salvador.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img