Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ngjarje e rëndë, vriten tre gra që punonin në një televizion lokal (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6e5e7aa952ee9f43f012d8c16ee86e39

Tre gra u vranë sot gjatë një sulmi në qytetin lindor të Jalalabad në Afganistan. Sipas medieve të huaja, gratë punonin për një radio dhe stacion televiziv vendas afgan.

Zalmai Latifi, drejtor në Enikass TV, tha se gratë u vranë në dy sulme, pasi u larguan nga stacioni i televizionit.

“Ata po shkonin në shtëpi në këmbë, pasi dolën nga zyra kur u qëlluan”, i tha Latifi agjencisë së lajmeve AFP, duke shtuar se të tre gratë punuan në departamentin e dublimit në Enikass.

Një nga gratë, e cila mbeti e vrarë gjatë sulmit, u identifikua si Mursal Wahidi, ndërsa dy të tjerat janë identifikuar vetëm si emra: Shahnaz dhe Sadia.

Sulmet vijnë në mes të një vale vrasjesh që synojnë gazetarët, punonjësit e shoqërisë civile dhe punonjësit e nivelit të mesëm të qeverisë në muajt e fundit, duke përhapur frikë tek shumë punëtorë profesionistë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img