Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

NGJARJE E RËNDË/ Shpallet në kërkim GARDISTI, masakroi me leva një person

spot_img

Lajme të ngjashëm

5f83bf552b534e4939a2df38d6cc6baf

Shpallet në kërkim gardisti i Gardës së Republikës, Mariglen Hoxhallari.

Sipas policisë, ditën e djeshme, gardisti 35 vjeçar ka dhunuar bashkë me disa persona të tjerë shtetasin Ismet Llesho.

Hoxhallari tashmë është nën akuzë për ‘vrasje e mbetur në tentative’ ndërsa ende policia nuk ka mundur të bjerë në gjurmët e 35 vjeçarit.

Shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë janë ende të pazbardhura. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Policia e Tiranes ka shpallur ne kerkim efektivin e Gardes se Republikes M.H., i dyshuar per vepren penale “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”.

Ngjarja ka ndodhur në datë 24.12.2019 dhe materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

35 vjeçari, dyshohet se ne bashkepunim me persona te tjerë (punohet për identifikimin e kapjen e tyre) kanë goditur me sende të forta nje shtetas, i cili po merr ndihmen mjekesore.

Më shumë

spot_img