Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

“Ngjarje e rëndë”, Rama reagon për plagosjen në Kavajë dhe i bën thirrje Bashës: Bashkohu me mua!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në Kavajë, ku Ndriçim Jonuzi (Tahiri) plagosi me armë zjarri 27-vjeçarin Bledar Okshtuni, me rol sekretar i PD në këtë qytet.

Kreu i Qeverisë dënon aktin, por thotë se edhe politizimi i ngjarjes është diçka po kaq e rëndë.

Ai i bën thirrje Bashës të bashkohet me të, ndërsa Metës i kërkon që të ndalë fushatën e tensionimit mes palëve.

Edi Rama: Plagosja e Kavajës e patolerueshme! Autori duhet çuar në pranga sa më shpejt! Politizimi i kësaj ngjarjeje është po aq i keq sa vetë ngjarja! LB duhet të bashkohet me mua për të mbështetur drejtësinë pa nxitur tensionin, ndërsa IM duhet ta ndalë fushatën idioteske të tensionimit!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img