Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Ngjarja tragjike në Himarë, Berisha nxjerr emrin e pronarit të skafit: Punon në Londër…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha po mban një konferencë me gazetarët, ku ka folur sërish për ngjarjen e rëndë që u shënua në Himarë, ku humbi jetën një vajzë 7-vjeçe pas përplasjes nga një skaf.

Berisha ka zbuluar fakte rreth ngjarjes ku komisari Arjan Tase përplasi me skaf 7-vjeçaren Jonada Avdia. Ai ka zbuluar edhe pronarin që kishte skafin e që e përdorete Tase.

albsig

“Skafi ishte me të gjitha ligjet i ndaluar të përdorej aty ku u ndodh. Skafisti ishte i palicencuar për përdorimin e skafit. Pronar i skafit është Adhurim Kushit, një nga çunat e Taulant Ballës në Londër, pra e kuptoni vetë origjinën e skafit.

dhurim Kushi punon akoma në Britani dhe blen skaf. Arjan Tase u rikthye në punë dhe është me origjinë nga Përmeti. U rikthyer në detyrë nga dy ministrat. Arjan Tase nuk plotësonte asnjë kusht për rikthimin e tij në detyrë përveç lidhjeve të forta që kishte me të dy ministrat. Të dhëna të tjera janë shumë tronditëse, ministri i Brendshëm, apo ministri i familjes siç e quajnë rëndon rezulton të jetë anëtari i një shoqate të mbushur me trafikantë dhe kontrabandistë për të cilën mediat kanë nxjerrë emrat dhe dhënë fakte” tha Berisha.

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img