Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ngjarja në Kavajë, Grida Duma: Të miturit u sollën në mënyrë trafikuese, në polici përdhunimin s’e konsiderojnë krim

spot_img

Lajme të ngjashëm

5a4041aab8d539726840285132c848d7

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, duke komentuar ngjarjen e rëndë në Kavajë, thotë se minorenët e përfshirë në ngjarje janë sjellë “në mënyrë trafikuese”.

 

Duma tha se kjo duket te mënyra si ata përmes njëri-tjetrit kanë kryer krimin e rëndë, dhe se djali që filmoi 13-vjeçaren kishte për qëllim mbledhjen e parave për blerjen e një paisje elektronike.

Pjesë nga dialogu në emisionin “Open”:

Grida Duma: Ata sillen në mënyrë trafikuese. Është momenti më kriminal psikologjik.

Eni Vasili: është trafikim i pastër, si e di një 13-vjeçar një mekanizëm? A keni në shtëpi fëmijë 13-vjeçar? Si ka mundësi që ata e dijnë çdo të thotë të trafikosh, të përfitosh para.

Grida Duma: Së pari interneti, fëmijët kanë akses në internet dhe janë të gatshëm të shikojnë gjëra që nuk duhet t’i shikojnë. Ata shpërndajnë dhe shikojnë ngjarje të rënda që janë përdhunime në gjenezë. Përdhunimi seksual në organet e policisë nuk konsiderohet krim thonë avokatët, i largojnë këto raste, thonë që ndodhin kudo.

Më shumë

spot_img