Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ngjarja në Bularat, flet nëna e Kostandonis Kacifas: Nuk e dua jetën pa të. Shqiptarët nuk…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Flet për herë të parë, nëna e Kostandonis Kacifas, 35 vjeçarit që u qëllua për vdekje nga forcat RENEA ditën e djeshme në Bularat të Dropullit.

Ajo është shprehur për mediat se djali i saj ishte shumë i gëzuar për festën ndërsa shqiptarët nuk donin minoritetin.

“Përse duhej të vritej fëmija im? Djali ishte shumë i gëzuar për festën, ndërsa shqiptarët nuk e donin minoritetin. Nuk e dua jetën pa të”, thotë nëna.

 Kostandonis Kacifas u vra në mal mbi depon e ujit në fshatin Bularat, pas përplasjes me policinë.

Pas dy të shtënave në ajër, policia i është kundërpërgjigjur dhe Kacifas ka mbetur i vrarë. Fjalët e fundit që ai ka thënë ishin: “Rroftë Greqia, rroftë helenizmi”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img