Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Ngjarja e rëndë me një viktimë dhe 3 të plagosur, Meta: Nuk mund të them asgjë, Elbasani dhe Durrësi qarqe me problematika

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta në një deklaratë për media edhe një herë ka folur për incidentin që ka ndodhur ditën e sotme në Fier, ku u hoqën banderolat e LSI-së.

Meta është pyetur nga gazetarët në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan, ku kanë mbetur i vrarë Pjerin Xhuvani dhe 3 të plagosur, mes tyre edhe një oficere e Policise.

Presidenti tha se nuk mund të komentonte pasi nuk kishte informacione mjaftueshëm për ngjarjen, teksa tha se Elbasani dhe Durrësi mbeten “qarqe problematike”.

“Nuk mund të them asnjë gjë pa patur  të qartë panoramën apo dinamikën e ngjarjes së Elbasanit. Elbasani dhe Durrësi janë dy nga qarqet më problemtike. Kandidatë të dosjeve të Shijakut dhe të Dibrës janë kandidatë sërish. Prokuroria është e njëanëshme në Tiranë, po ashtu edhe SHISH. Dihet që Policia në Elbasan bëhet palë e grupimeve të lidhura me Taulantin. Payshim që do të mbajnë përgjegjësi për çdo ngjarje që po zhvillohen në vend,” tha Meta,

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img