Hapësire reklamuese

Politikë

Ngjarja e Lushnjës me 2 të vdekur dhe 7 të plagosur, Begaj telefonon Ballën

Shkruar nga Newsbomb
Ngjarja e Lushnjës me 2 të vdekur dhe 7 të plagosur, Begaj

Presidenti Bajram Begaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Brendshëm, Taulat Balla, lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e sotme në Lushnjë, ku si pasojë e një shpërthimi mbetën të plagosur 7 persona si dhe 2 të tjerë, babë e bir, humbën jetën.

Burime për mediat bëjnë me dije se kreu i shtetit ka telefonuar ministrin Balla për t’u interesuar lidhur me ngjarjen si dhe gjendjen shëndetësore të së plagosurve.

Ndër të tjera, mësohet se Begau  ka shprehur ngushëllume familjarëve të dy viktimave Roland dhe Elidon Verçani (Hoxha), teksa i ka uruar shërim të shpejtë të plagosurve, mes tyre edhe deputetit socialist Bujar Çela.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese