Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Ngjarja e Librazhdit, pastori: Tradhëtia një akt i rëndë! Ka shumë gra shqiptare që i presin burrat emigrantë, mbajnë familjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

20-vjeçarja nga Librazhdi e cila u kap mat nga vjehrrit me të dashurin ka trazuar një Shqipëri të gjithën gjatë ditëve të fundit.

Pastori Akil Pano ka komentuar këtë ngjarje duke thënë se njëjtë si tradhëtia edhe dhuna e ushtruar ndaj të rese nga familjarët e bashkëshortit të saj është e pajustifikueshme.

Sipas pastorit shkelja e kurorës është një akt i rëndë moral dhe sipas tij nëse një marrëdhënie nuk shkon e mira është që çifti të shkojnë drejt divorcit.

“Është e pajustifikushme dhuna që është ushtruar kësaj vajze dhe fakti që është bërë publike gjithçka. Nga ana tjetër ju nuk ëprmendet, nderin, çështja e nderit. Unë marr shkak për ta çuar pak më tej. Çfarë pashë në fenomenin e komunikimit publik, pashë që ditën e parë e akuzuan gruan e re, njerëz të cilët e mallkonin. Por, ditën e dytë pasi intesiteti i ngegative kudrejt saj ra, shikoj që një pjesë e mirë filluan t justifikonin aktin e saj duke thënë se kemi një martesë të pakonsumuar.

Akti ka ndodhur të paktën një herë martesa është konsumuar. Është e vështirë që një çift të funksionojë në largësi.

Gjithçka që ka ndohur me këtën gjarje është e rëndë, por tradhëtia ësh e rëndë, edhe pse trdhëtia nuk mund t justifikojë dhunën e ushtruar.  Kush shkel kurorë mund të ndahet dhe të thotë që ka marrë fund kjo histori sepse martesa jonë nuk funksionon”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img