Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Ngërçi për listat e hapura dhe koalicionet, mblidhet Këshilli Politik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c33d17c101cc4c0fe29d19f977f49e03

Këshilli Politik është mbledhur sot për të diskutuar për listat e hapura dhe koalicionet zgjedhore, pas propozimit të bërë nga partia socialiste, propozim që është kundërshtuar nga opozita.

Ky propozim sipas opozitës nuk përmban lista të hapura. Ata nuk kanë rënë dakord, ndërsa akuzojnë mazhorancën për prishje të marrëveshjes së 5 qershorit.

Në takim sapo ka mbërritur përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjiknuri, dhe pritet që nga momenti në moment të shkojnë edhe përfaqësuesit e tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img