Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ngërçi me listat e hapura, Basha mbledh sot aleatët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0c747a940e09b338a833c0dfaf8c8290

Kryetari i PD Lulzim Basha, ditën e sotme do të zhvillojë një takim me aleatët opozitarë.

Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 dhe në fokus do jenë ndryshimet e Kodit Zgjedhor dhe përplasjet për listat e hapura.

Kjo mbledhje vjen në një kohë kur mazhoranca është në pritje të propozimit të opozitës jashtëparlamentare për Kodin Zgjedhor, ndonëse ka theksuar se propozimi i bërë nga PS, sipas tyre përmban lista të hapura, lejon koalicionet zgjedhore dhe respekton kuotën gjinore.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img