Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Ngeli i bllokuar në mes të lumit Osum, zjarrfikësit shpëtojnë nga mbytja burrin në Berat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 57-vjeçar nga fshati Veterrik në Berat ka rrezikuar të mbytet nga prurjet e shumta të lumit Osum. Ai ka qenë duke punuar tokën, teksa prurjet e lumit kanë mbuluar zonën dhe ai nuk ka mundur që të dalë e ka mbetur i bllokuar në mes të ujit.

Kanë qenë ekipi i forcave zjarrfikse, të cilat i kanë ardhur në ndihmë Fuat Toptanit, duke bërë të mundur nxjerrjen e tij nga lumi, raporton Abc News.

Gjatë momentit që zjarrfikësit ndihmuan 57-vjeçarin, shiu nuk është ndalur asnjë minutë, duke vështirësuar punën, por edhe duke rrezikuar jetën e tyre.

Më shumë


spot_img
spot_img