Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ngec në ‘sitën’ e vettingut, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit për Krimet e Rënda (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ngec në vetting Gjovalin Përnoca, Gjyqtar në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda.

Mësohet se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Përnoca.

Gjyqtari u përball me trupën gjykuese të përbërë nga Xhensila Pine, Suela Zhegu dhe Olsi Komici, për tre kriteret e vlerësimit, atë të ligjshmërisë së pasurisë, kriterin etik dhe profesional.

Gjovalin Përnoca ka shërbyer fillimisht si gjyqtar në Mirditë dhe Shkodër dhe 4 vjet si inspektor në Këshillin e Lartë të Drejtësisë.

Në vitin 2003, ai u zgjodh gjyqtar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda dhe që prej asaj kohe ka punuar në këtë institucion.

Vijon…

Më shumë

spot_img