Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ngatërroi ilaçet dhe bëri për spital të renë, shpallet në kërkim farmacistja në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Ngatërroi ilaçet dhe bëri për spital të renë,

Policia është vënë në kërkim të një 22-vjeçarje, punonjëse e një farmacie pasi ka ngatërruar medikamentet duke i shkaktuar probleme shëndetësore një 38-vjeçarje.

Policia njofton po punohet për kapjen e shtetases S. H., 22 vjeçe (farmaciste). Kjo shtetase, duke qenë e punësuar në një farmaci në Rrugën e Dibrës, dyshohet se i ka dhënë gabimisht medikamente mjekësore, shtetases M. K., 38 vjeçe, dhe si pasojë e konsumimit të tyre, 38-vjeçares iu kanë shkaktuar probleme shëndetësore.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 kanë referuar materialet në Prokurori dhe po punojnë për kapjen e shtetases S. H., 22 vjeçe (farmaciste). Kjo shtetase, duke qenë e punësuar në një farmaci në Rrugën e Dibrës, dyshohet se i ka dhënë gabimisht medikamente mjekësore, shtetases M. K., 38 vjeçe, dhe si pasojë e konsumimit të tyre, 38-vjeçares iu kanë shkaktuar probleme shëndetësore.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese