Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Ngatërresa me fletën e re? Mijëra vota kanë dalë të pavlefshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një numër i lartë votash nga rreth 2 mijë kuti të numëruara kanë rezultuar të pavlefshme.

Janë plot 30 mijë vota të pavlefshme, apo rreth 5%, një numër tepër i lartë krahasuar me 2017-ën ku rezultuan rreth 2% të pavlefshme.

Kjo ndoshta ka ardhur edhe si pasojë e ndryshimit të fletës së votimit. Këtë herë ku qytetarët votuan si për partinë por edhe kandidatin, në rast kur vota është për një forcë politike dhe kandidati i përket një subjekti tjetër, ajo shpallet e pavlefshme.

Deri tani janë numëruar 2042 nga 5199 kuti.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img