Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Ngacmonte punëtorët dhe i bullizonte’, Pallati Buckingam fillon hetimin ndaj Meghan Markle

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c03eeb4fa5e818dc79e2c99a2e28ac66

Pallati Buckingham po fillon një hetim mbi pretendimet se Meghan Markle ngacmonte ndihmësit mbretëror. Dukesha e Sussex është akuzuar për bullizëm dhe presion psikologjik ndaj dy punonjësve të pallatit mbretëror.

Ky hetim vjen, menjëherë pasi ‘The Times’ publikoi pretendimet e ngritura nga dy punonjësit e pallatit mbretëror. Një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha:

‘Ne jemi të shqetësuar për akuzat në ‘The Times’ pas pretendimeve të bëra nga ish-stafi i Dukës dhe Dukeshës së Sussex. Prandaj, ekipi ynë do të shqyrtojë rrethanat e përshkruara në artikull. Familja Mbretërore ka një politikë të Dinjitetit në Punë për disa vite dhe nuk toleron dhe nuk do të tolerojë ngacmimet në vendin e punës”, tha zëdhënësi i Buckingam.

Meghan tha se ‘Times’ është duke u përdorur nga Pallati Buckingham për të shitur një narrativë krejtësisht të rreme bazuar në keqinformim mashtrues dhe të dëmshëm ‘në lidhje me trajtimin e saj ndaj stafit, pasi ish-ndihmësit e akuzuan atë për ‘ngacmime emocionale dhe manipulim’, duke i detyruar ato të lënë punën me lot në sy.

Avokatët e saj thanë se ish-aktorja ishte ‘trishtuar nga ky sulm i fundit ndaj figurës të saj, veçanërisht si dikush që ka qenë objektiv i ngacmimit dhe është thellësisht e përkushtuar për të mbështetur ata që kanë përjetuar dhimbje dhe trauma.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img