Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Nga veriu mjegulla shkon në jug, vlonjatët në panik nga ‘perdja e zymtë’ që mbulon qytetin (Pamje nga Lungomarja)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bf71639932b7e3845809182795d63953

Mjegulla e dendur që pushtoi dje disa qytete në pjesën veriore të vendit, por që zbriti më pas në Tiranë, Durrës dhe Fier, ka mbërritur mbrëmjen e djeshme dhe në Vlorë.

Qytetarët janë panikosur nga “perdja e zymtë” që mbuloi qytetet e tyre, ndërsa nga autoritetet ende nuk ka informacion. Mjegulla është shfaqur pak para orës policore dhe më pas ka vazhduar përtej saj.

Në disa qytete si Lezha, Durrësi, në autostradën Milot-Thumanë, ka pasur vështirësi në qarkullimin e mjeteve për shkak të fushëpamjes së kufizuar. Kjo mjegull “e çuditshme” që nuk është parë më parë në vendin tonë ka mbërritur dhe në Vlorë, rreth orës 23.00.

Në mbrëmje banorët e qytetit bregdetar kanë dalë në dritare dhe ballkon dhe kanë filmuar “renë e zymtë” që kishte veshur Lungomaren.

Foto nga Lungomarja, 26 shkurt 2021 – ora 23.00

154669256_10224914419073664_9142470153513520801_o.jpg
154947759_10224914419993687_6844593354025415670_o.jpg
154565502_10224914419753681_8523429051171656126_o.jpg
154669319_10224914419393672_5931611507927262951_o.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img