Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Nga Shqipëria në Kosovë, ky është ish-zv.ministri i Ramës që Albin Kurti e vendosi Ministër Kulture ditën e sotme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Kuvendi i Kosovës votoi me 67 vota pro qeverinë e re me kryeministër Albin Kurtin.

 Në listën e ministrave të rinj është edhe emri i Hajrullah Çekut, i cili do të mbajë postin e ministrit të Kulturës.

Por Çeku ka qenë zv.ministër i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit në Shqipëri. Ai e ka marrë detyrën në tetor të vitit 2017, në të njëjtën kohë kur Besa Shahini u emërua zv.ministre e Arsimit.

Pas një viti, në 31 tetor 2018 Hajrullah Çeku dha dorëheqjen nga detyra për arsye familjare. Ai u angazhua me Lëvizjen Vetëvendosje dhe nga dita e sotme është ministër i Kulturës në Kosovë.


spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img