Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Nga Shqipëria në Itali me 1 kg heroinë të pastër, arrestohet trafikanti

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar një trafikant ndërkombëtar droge nga Shqipëria, të cilit i është gjetur 1 kilogram heroinë e pastër.

Trafikanti ishte nisur nga Shqipëria me makinën e tij së bashku me një shtetas italian, por në portin e Barit është ndaluar nga Guardia di Finanza. Pasi autoritetet italiane kanë vënë re se shqiptari ishte preson me precedentë të shumtë penal në trafikimin e drogës, vendosën të kontrollojnë çantën e shpinës, ku dhe gjetën 1 kilogram heroinë e pastër. Vlera e drogës në treg llogaritet t’i kalojë 200 mijë euro.


Më shumë