Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Nga Santiago Malko te Erigers Mihasi, si u ekzekutuan miqtë e Ervis Martinajt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Brilant Martinaj, kushëriri i Ervis Martinajt dyshohet se ka qenë objektivi i atentatit me tre të vrarë ditën e sotme në mbikalimin e Fushë Krujës.

Ervis Martinaj, një emër i njohur i botës së krimit në Shqipëri, aktualisht ndodhet në kërkim ndërkombëtar, pasi i penduari i drejtësisë Nuredin Dumani e akuzoi si porositës i vrasjes së Endrit Dokles për 100 mijë euro.

Nga përplasja e grupeve kriminale rivale, Ervis Martinaj ka humbur disa miq të tij.

Vrasja e Fabian Gaxhës

Gaxha mbeti i vrarë gjatë përplasjes me armë zjarri në lokalin “Monopol” në zonën e ish-Bllokut, ngjarje e ndodhur në vitin 2018.

Gaxha ishte i shoqëruar bashkë me mikun e tij Ervis Martinaj, ku pas një konflikti mes palëve, u vra me armë zjarri nga Mervjol Billo, truproja i Ervin Matës. Të plagosur mbetën edhe Ervis Martinaj si dhe miku i tyre Eljo Hato.

Vrasja e Santiago Malkos

Ish efektivi i policisë, Santiago Malko u ekzekutua në vitin 2019 në zonën e Porcelanit në Tiranë. Klani Duka u përfol si organizator i kësaj vrasjeje, ndërsa informacione nga prokuoria zbuluan se Malko u ekzekutua në shenjë hakmarrjeje në pamundësi për të goditur Ervis Martinajn.

Vrasja e Erigers Mihasit

Më 13 nëntor 2021 mbeti viktimë e një atentati Erigers Mihasi, i njohur si shok i Ervis Martinajt. Ai ishte duke udhëtuar në automjetin e tij tip “Audi A 8” kur u qëllua me breshëri plumbash te mbikalimi i ri i “Astirit”. Mihasi dyshohej se ishte i përfshirë në torturimin dhe grabitjen e prindërve të Elton Çiços në Tepelenë, por u lirua për mungesë provash. Në qershor të 2020, Erigers Mihasi u shpall në kërkim nga policia në lidhje me arsenalin e armëve të gjetura në Yrshek në banesën e Gëzim Harokut.

Më shumë
spot_img
spot_img