Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

“Nga reshjet e shiut, ka pasur dhe rënie gurësh në rrugë”, ARRSH thirrje shoferëve: Bëni kujdes

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton në lidhje me gjendjen e rrugëve, pas reshjeve të dendura të shiut.

ARRSH thotë se gjatë mbrëmjes ka pasur rënie gurësh, por që është punuar me kontraktorë dhe se të gjitha akset janë të kalueshme.

U bëhet thirrje shoferëve që të të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

“Reshjet e shiut kanë vijuar me intensitet gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ⚠️ duke sjellë edhe rënie gurësh, drurë, materiale e inerte në rrugë 🛣 si në: Bajram Curri–Valbonë, Kukës–Ura e Zapodit, Kukës–Bushtricë, Elbasan-Gjinar, Librazhd-Steblevë, Qafë  Muzinë-Qafë Dushk–Peshkopi, Librazhd–Përrenjas,Elbasan–Qafë Thanë dhe në Llogara.

🚜Kontraktorët kanë punuar gjatë natës për pastrimin e akseve 🚧

Të gjitha akset janë të kalueshme ✅

⚠️Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore 📵🚸 të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë 🚦” njofton ARRSH.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img