Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Nga Reforma Zgjedhore te ndryshimi i Buxhetit, Kuvendi miraton 4 çështje të rendit të ditës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar katër çështje të rendit të ditës të kësaj të enjteje, mes të cilave ndryshimi i Buxhetit të vitit 2022, ngritja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, roli i Kuvendit në integrimin evropian dhe anëtarët e Komisioneve të përhershme në Kuvend.

Të gjtha çështjet kërkonin votim të thjeshtë dhe me elektronikë, shkruan newsbomb.al. Ato u miratuan nga deputetët socialistë kryesisht, por nuk munguan dhe votat e tjera përtej tyre, të cilat kryetarja Lindita Nikolla i njoftoi si më poshtë:

  • Buxheti i vitit 2022 i ndryshuar – 71 Pro, Kundër 38, Abstenim 0 – Miratohet
  • Ngritja e Komisionit për Reformën Zgjedhore – 107 Pro, Abstenim 0, Kundër 0, Nuk kanë votuar 33 deputetë – Miratohet
  • Roli i Kuvendit në integrimin evropian – 98 Pro, Abstenim 1, Kundër 2 – Miratohet
  • Caktimi i anëtarësisë së Komisioneve të Kuvendit – 100 Pro, Abstenim 0, Kundër 1 – Miratohet

Më shumë
spot_img
spot_img