Hapësire reklamuese

Politikë

Nga Reforma në Drejtësi te PS e 2030-ës, socialistët mblidhen nesër në Kongres

Shkruar nga Newsbomb

Kongresi i Partisë Socialiste do të mbahet nesër më 8 dhjetor në sallën e Pallatit të Kongreseve, ditë e cila përkon me ditën Kombëtare të Rinisë.

Është zbardhur edhe axhenda e kësaj mbledhje që nis nesër në orën 11.45 dhe do të përfundojë me fjalën e kryeministrit Edi Rama në orën 16.40.

Mledhja do të jetë e ndarë në 6 panele, ku do të diskutohet për Reformën në Drejtësi, Shërbimet publike, qeverisjen Vendore, Sigurinë dhe Shqipërinë në botë, si dhe për Partinë Socialiste në 2030.

Mbledhja dhe diskutimet do të mbyllet me fjalën e kryeministrit Edi Rama që ëështë e parashikuar të mbahet në orën 16.40.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese