Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Nga nesër në vend rikthehet dielli dhe moti i qëndrueshëm, temperaturat do të arrijnë deri në 29°C

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për ditën e nesërme vendi ynë do të vijoj të jetë nën ndikmin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të thata si dhe vlera të larta të presionit atsmoferik.

Moti do të jetë i kthjellët por nuk do të mugojnë vranësirat kalimtare të cilat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë e lehtë 1-6m/s me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut. Në mesditë ajo fiton intensitet deri mesatare dhe shpejtësi 10-12m/s kryesisht përgjatë brigjeve të detit Jon. Deti i forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 7°C deri në 27°C;

– zonat e ulëta 9°C deri në 29°C;

– zonat bregdetare 12°C deri në 29°C.

Më shumë

spot_img
spot_img