Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Nga nesër mbyllen klubet e natës në të gjithë Italinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eb599a81e2e31fa25b2d05c41dd16b2d

Qeveria italiane ka marrë vendimin për mbylljen e klubeve të natës dhe diskotekat në të gjithë vendin.

Vendimi është marrë pas rritjes së rasteve me koronavirus ditët e fundit. Të gjitha bizneset që do të preken nga kjo mbyllje, do të përfitojnë mbështetje financiare.

Rajonet duhet të veprojnë në përputhje me dekretin e 6 gushtit, sipas të cilit veprimtaritë që zhvillohen në salla vallëzimi, diskoteka, ambiente banimi, të brendshme apo të jashtme, janë të pezulluara.

“Unë e konsideroj absurde, që njerëz të cilët mohojnë ekzistencën e virusit, të vallëzojnë në diskoteka duke rrezikuar përhapjen. Ndërkohë që punonjës të shëndetësisë i kalojnë pushimet e gushtit në 40 gradë duke u kujdesur për shëndetin e qytetarëve,” tha këshilltari për shëndetësinë në rajonin e Lacios, Alessio D’Amato.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img