Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Nga nesër, ky shtet europian lehtëson masat e udhëtimit për shqiptarët (Kushtet që duhet të plotësoni)

spot_img

Lajme të ngjashëm

bf92cf5cafed88e20928950ce4e96957

Bullgaria do të lejojë turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet e saj turistike nëse posedojnë një test negativ të Covid-19. Lajmin e bëri me dije Ministria e Shëndetësisë së Bullgarisë.

Testet negative duhet të jenë të 72 orëve të fundit. Turistët nga Ukraina do të lejohen me të njejtat kushte, thuhet në deklaratën e ministrisë.

Bullgaria ka nevojë për turistë që vizitojnë Detin e Zi, pasi vizitat nga të huajt janë tkurrur shumë që nga përhapja e pandemisë.   

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img