Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Nga Mediu te Shehu, krerët e partive politike mbërrijnë në Presidencë, nis takimi me Begajn

spot_img

Lajme të ngjashëm

Krerët e partive politike kanë mbërritur pak më parë në Presidencë, ku do të zhvillojnë një takim me presidentin Bajram Begaj.

Bëhet me dije se kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, Agron Duka i Partisë Agrare Ambientaliste dhe Dashamir Shehi i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, janë parë teksa futen në Presidencë. Në fokus të takimit mësohet se do të jetë diskuktimi për datën e zgjedhjeve vendore të 2023.

Më herët Begaj u takua me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe me nënkryetarin e Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashin. Ndërsa ditën e nesërme raportohet e do të takohet me kreun e Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj.

Më shumë
spot_img


spot_img