Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Nga Lapraka drejt Vlorës në protestë për projektin e “Sheshit të Flamurit”, policia procedon penalisht 4 qytetarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa dhjetëra qytetarë u mblodhën ditën e djeshme për të protestuar në Vlorë kundër projektit për “Sheshin e Flamurit”, pasi thanë se ky projekt humb origjinalitetin dhe shkatërron kujtesën historike që ky shesh ka për vlonjatët.

Ndërkohë, polciia ka proceduar penalisht 4 qytetarë, të cilët kishin shkuar nga Lapraka për të protestuar në Vlorë. O. B., 27 vjeç, A. K., 25 vjeç, A. A., 49 vjeç dhe A. K., 43 vjeç, akuzohen për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshshme”, pasi kanë organizuar grumbullim dhe manifestim të paligjshëm.

“O. B., 27 vjeç, A. K., 25 vjeç, A. A., 49 vjeç dhe A. K., 43 vjeç, banues në Laprakë, Tiranë, për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshshme”, pasi kanë organizuar grumbullim dhe manifestim të paligjshëm, në Sheshin e Flamurit, në Vlorë. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img