Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nga kinezët te Kastrati, Rama: Jam i lumtur që aeroporti i Rinasit do ketë çmime normale, ishte më i shtrenjti në Europë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1bfcc7cbba0f69c85807eeea79401e5

Kryeministri Rama thotë se është i lumtur që Aeroporti i Rinasit kaloi nga duart e kinezëve në duart e shqiptarëve. Kompania Kastrati Grup bleu në dhjetor 100% të aksioneve të Rinasit.

Sipas Ramës, me kalimin e aeroportit në duart e shqiptarëve, biletat dhe çmimet do të jenë normale pasi më parë ishin më të shtrenjtat në Europë.

“Jam shumë i lumtur që aeroporti kaloi nga duart e kinezëve në duart e shqiptarëve. Jam shumë i lumtur që do të ketë çmime normale sepse ishte aeroporti më i shtrenjtë e Evropës. Edhe unë kam marrë pa fund ankesa nga njerëzit, të cilët nuk e kuptonin që këtë nuk e kishte në dorë qeveria por kinezët. Jam shumë i lumtur që aeroporti do të kthehet një kantier ndërtimi, terminali i ri, pista e re që më në fund do të funksionojë edhe për avionët e mëdhenj që bëjnë udhëtimi transoqeanikë.

Ne nuk kemi hequr dorë nga çuarja e ‘Fan Nolit’ në Amerikë. Do të ulen të gjitha çmimet dhe faktikisht parashikimi mbi bazën e marrëveshjes së re është që do të kemi udhëtime 25% më të lira, nuk janë pak. Janë kthim në normë. Pse sot? Pse jo sot? Ne nuk punojmë për zgjedhjet. Ne kemi punuar çdo ditë maksimalisht, me mish dhe me shpirt. Ne duam që investimet në aeroport të fillojnë menjëherë dhe do të fillojnë menjëherë”, tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img