Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Nga Këshilli i Evropës, Basha i uron ditëlindjen Zelenskyt: Të uroj fuqi dhe mbarësi

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në punimet e Këshillit të Evropës, ku ka folur për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor.

Gjatë fjalës së tij, Basha ka kërkuar nga vendet e BE që nuk e kanë njohur ende Kosovën, ta ndërmarrin një hap të tillë.

Në fund të fjalë së tij, Basha i ka uruar ditëlindjen presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i cili sot feston 45-vjetorin.

“Një Ballkan Perëndimor në NATO, një Ballkan Perëndimor në BE do të thotë një Evropë më e fortë, më e sigurt dhe më e begatë.

Më lejoni të përfundoj, zonja Kryetare, duke i uruar sot Presidentit Zelensky: Gëzuar Ditëlindjen, duke i uruar fuqi dhe mbarësi, dhe duke e falënderuar për udhëheqjen e tij. Slava Ukraini!” tha Basha ndër të tjera.

Më shumë