Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nga JUGU në VERI, ARRSH jep informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare: Qarkulloni me goma dimri ose zinxhirë, ende probleme në Qafë Thanë (E PLOTË )

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

99ac7c8d595d6e80a7c851780f4d8d11

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion mbi gjendjen e akseve rrugore kryesore në vendin tonë, pas stuhisë me rreshje bore.

Situata paraqitet më e vështirë në veri dhe veri-lindje të vendit, ndërsa rrugët janë të kalueshme me zinxhirë.

Rugët janë të kalueshme me zinxhirë në Kukës-Bushtricë, Bicaj-Bushtricë, Domaj-Daj Reç, Trebisht –Doganë, Ura e Cerenecit–Klenjë.

Ndërsa vazhdon të jetë problematike segmenti Qafë Thanë-Dogana, për shkak të mjeteve që kanë bllokuar rrugën. Në usekët e rrugës kalimi është me një korsi.

Informacioni i plotë:

?Në rajonin Verior dhe Qendror reshjet kanë pushuar por në rajonin Jugor kanë vijuar deri në orët e para të mëngjesit ?

?RAJONI VERIOR

Qarkullohet me zinxhirë:

Kukës-Bushtricë, Bicaj-Bushtricë, Domaj-Daj Reç, Trebisht –Doganë, Ura e Cerenecit–Klenjë.

?RAJONIO QENDROR

Qarkullohet me zinxhirë:

Lunik–Fushë Studë, Rrugët e Dajtit, Krujë-Sarisalltik, Elbasan-Gjinar,Gramsh-Kodovjat, Mollë-Grabovë,Kryqëzim Zëmblak-Goricë.

?RAJONI JUGOR

Vazhdon të jetë problematike segmenti Qafë Thanë-Dogana Qafë Thanë për shkak të mjeteve që kanë bllokuar rrugën. Në usekët e rrugës kalimi është me një korsi. Vijon puna edhe brenda territorit të doganës edhe në tokën neutral për pastrimin dhe kthimin në normalitet.

❄️Kushtëzuar nga reshjet dhe temperaturat e ulëta qarkullohet, me goma dimërore ose zinxhirë në orët e paradites.

Kontraktorët janë në terren  për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës.

⚠️Të gjithë drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimri ose zinxhirë, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën ?⛔rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img