Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Nga Hajdarmataj te Murati e Muslia; dalin EMRAT: Këta janë kandidatët e tepërt në listat e PD-së, që ‘i krasiti’ sot Kolegji Zgjedhor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kolegji Zgjedhor vendosi sot që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet e 25 prillit. Pas diskutimeve që nisën paraditen e sotme, është pranuar ankimimi i PS që të gjitha partitë të kenë 153 emra kandidatësh për deputetë.

Newsbomb.al nxjerr emrat e kandidatëve për deputetë, që ishin tepër në listat që Lulzim Basha dorëzoi në KQZ, dhe pas vendimit të sotëm nuk do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit. Në total PD kishte depozituar një listë me 222 emra, kurse me vendimin e sotëm do të ketë 69 emra më pak.

Kandidatët që Kolegji Zgjedhor “krasiti” dhe nuk do jenë në lsitën e PD:

TIRANË

37. Mimoza Hajdarmataj

38. Rivelino Çuno

39. Bashkim Murati

40. Juela Hamiti

41. Dhimitër Muslia

42. Havzi Ahmati

43. Irisa Çupa

44. Oneido Bushi

45. Vjola Kujtimi

KUKËS

4. Admir Sinamati

5. Demush Kastrati

6. Vjollca Omuri

7. Festim Mazrreku

8. Merita Brati

9. Sokol Dida

GJIROKASTËR

7. Bajram Hysa

8. Ditar Hodaj

9. Engjelina Basho

DIBËR

7. Shaban Izvira

8. Denisa Vata

9. Jeton Kaloshi

SHKODËR

13. Arben Lushaj

14. Ermira Kulluri

15. Zydi Rreshketa

16. Astrit Kuçi

17. Lindita Hyseni

18. Ditmir Harusha

19. Liljana Idrizaj

20. Imeldi Sokoli

21. Denisa Meçi

ELBASAN

16. Erlind Gurra

17. Leonard Karaj

18. Sonila Daiu

19. Skënder Hasa

20. Megi Balliu

21. Ibrahim Sako

BERAT

10. Muharrem Hoxhaj

11. Dhurata Gojka

12. Oltion Këri

FIER

19. Ndriçim Bali

20. Aurora Gjeka

21. Roel Zoga

22. Bashkim Xhymertaj

23. Edmond Nushi

24. Aida Sema

KORÇË

13. Arben Kambo

14. Magdalena Hoxha

15. Kiço Tane

16. Landi Gushi

17. Diana Sino

18. Nokollaq Doku

19. Ylli Taho

20. Ilia Kadhena

21. Kristina Kaso

VLORË

13. Lorenc Dane

14. Edmond Fetah

15. Maniola Cikuli

16. Hysni Sharra

17. Ilir Gunbardhi

18. Afrovita Dhimojani

LEZHË

10. Maksim Kola

11. Albert Mëlyshi

12. Leonora Ndreu

DURRËS

16. Aulon Kalaja

17. Armand Barjamaj

18. Arjeta Keçi

19. Artion Brahimaj

20. Ivo Jorgoni

21. Edlira Devolli

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img