Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nga Genc Pollo te Endri Hasa dhe Halim Kosova, kush janë 10 emrat e rëndësishëm në PD që nuk u futën në listën e kandidatëve për deputetë (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

99a3863eae14bd11e9d1cdb4564386eb

Në listën zyrtare të kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, bie në sy mungesa e disa emrave aktivë në këtë forcë politike.

Në krye të listës, Basha ka vendosur drejtuesit politikë të qarqeve. Veçanërisht në Tiranë, vendet e sigurta janë zënë nga aleatët e Bashës, si Fatmir Mediu, kreu republikan, Shpëtim Idrizi i PDIU-së së bashku me Mesila Dodan, Vangjel Dulen e PBDNJ-së dhe Dashamir Shehin e LZHK-së.

Ndërsa kreu demokristian Nard Ndoka është renditur në një zonë thuajse të pasigurtë.

Jashtë listës janë lënë disa emra të rëndësishëm në Partinë Demokratike, Si Luciano Boçu, Genc Pollo, Endri Hasa e të tjerë.

Lista me emrat e ish-deputetëve që nuk u përfshinë në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së:

Genc Pollo

Hekuran Hoxhalli

Klevis Balliu

Andon Frrokaj

Romeo Gurakuqi

Lorenc Luka

Halim Kosova

Xhemal Gjunkshi

Florion Mima

Endri Hasa

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img