Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Nga Erdogan te Mitsotaqis dhe Di Maio, ndërkombëtarët telefonojnë Ramën dhe e urojnë për fitoren

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka marrë telefonatat e para uruese nga liderat e vendeve fqinje, pas rezulattit pozitiv në zgjedhjet parlamentare të 2021.

Pak minuta më parë, Rama ka zhvilluar biseda telefonike me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan si dhe me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

albsig

Urim për fitoren, Rama ka marrë edhe nga ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio, si dhe lideri i opozitës në Itali Matteo Salvini.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img