Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Nga Endri Fuga te Besart Kadia dhe Halit Valteri, LISTA E PLOTË e kandidatëve të PS për këshilltarë bashkiakë në TIRANË, rikthehen Joleza Koka dhe Reme Lala

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku aktual i Tiranës dhe kandidati për një mandat tjetër në zgjedhjet e 14 majit, Erion Veliaj ka prezantuar sot listën me 66 kandidatë për këshilltarë bashkiakë.

Ajo që bie në sy është përfshirja në listë e Endri Fugës, këshilltari i kryeministrit Edi Rama, i cili pak kohë më parë u largua nga posti i kryetarit të Agjencisë për Media dhe Informim për t’u fokusuar në fushatë.

Të tjerë emra të rëndësishëm që kanë mbajtur poste zëvendës ministrash apo zyrtarësh të lartë në radhët e socialistëve janë ai i Megi Fino, vajza e ish-deputetit të ndjerë Bashkim Fino. Ajo mbajti për disa kohë postin e zv.ministres në Ministrinë e Jashtme.

Ish-deputetja e PDIU-së në Dibër, Reme Lala është gjithashtu mes kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të PS-së, së bashku me aktivisten socialiste Joleza Koka.

Besart Kadia është një tjetër emër nga lista e zv.ministrave që kandidojnë për Këshillin Bashkiak në Tiranë. Vetëm pak javë më parë ai u largua nga posti i zv.ministrit të Financave për t’u emëruar zv.ministër te Punët e Jashtme.

Ish-deputeti Halit Valteri, është prurrje e re, por në listë nuk mungojnë as emra që kanë qënë pjesë e Këshillit Bashkiak të Tiranës më herët si aktori Gazment Paja, Aldrin Dalipi, Romina Kuko e të tjerë.

LISTA E KANDIDATËVE TË PARTISË SOCIALISTE PËR KËSHILLIN BASHKIAK TË TIRANËS:

1. Romina Kuko

2. Aldrin Dalipi

3. Megi Fino

4. Eridian Salianji

5. Etleva Bajrami

6. Endri Fuga

7. Ledia Tota

8. Plarent Ndreca

9. Sonila Qato

10. Luan Bregasi

11. Arta Dollani

12. Genc Hyska

13. Joleza Koka

14. Julian Hodaj

15. Reme Lala

16. Redi Jupi

17. Blerina Doracaj

18. Gaz Paja

19. Silda Anagnosti

20. Endri Hoxha

21. Adelina Greca

22. Hantin Bonati

23. Vjollca Braho

24. Glinxhet Madhi

25. Katerina Marku

26. Aldo Merkoçi

27. Albina Nanaj

28. Enio Civici

29. Xhilda Kito

30. Bes Kadia

31. Maura Linadi

32. Agim Kraja

33. Grejsi Bixhi

34. Halit Valteri

35. Kamela Banushi

36. Rezart Isufi

37. Xheni Hatllari

38. Alfred Muharremi

39. Sara Shameti

40. Sead Kazanxhiu

41. Bora Minga

42. Roy Bashaj

43. Gresa Hoxha

44. Tedi Deraj

45. Elektra Kadriaj

46. Tahir Batalli

47. Rea Kalo

48. Kejdi Jazenxhiu

49. Sindi Tona

50. Endrrit Fetahu

51. Anxhela Bakiasi

52. Hermes Kafenxhiu

53. Fatbardha Sadikaj

54. Savio Dosti

55. Erisa Veliu

56. Samuel Nazeri

57. Romina Zaimi

58. Albi Deliaj

59. Helena Kace

60. Qazim Fucija

61. Kamelisa Selami

62. Emanuel Dosti

63. Olsa Ulqinaku

64. Aldo Aga

65. Arsiva Qefalia

66. Irla Pirra

Më shumë